Günümüzde modern yapılarda ses ve ısı yalıtımları özenle yapılmaktadır. Komşuların birbirini rahatsız etmemesi için parke altı akustik ses yalıtımı malzemeleri kullanılır. İnsanlar ev alırken ses yalıtımını özellikle sorgulamaktadır. Yeni kanunlarla birlikte gürültü yapan komşular şikayet edilebilmektedir. Çocuklarınız varsa ve olası her türlü gürültüye karşı tedbir almak istiyorsanız ses yalıtımı yapılmış binalardan ev almalısınız.

Evinizi alırken yalıtımı sormayı ve sorgulamayı unutmuş olabilirsiniz. Bu, dünyanın sonu değildir. Hazır ve içinde yaşanılan mekanlarda ses yalıtımı yapılabilir. Parke altı ses yalıtımı için yapmanız gereken şey profesyonel bir firma ile anlaşmaktır. Profesyonel firmanın elemanları yalıtıma başlamadan önce mekan gözlemlenir. Tecrübeli ekipler mekana giderek uygun olan malzemenin belirlemesini yaparlar. Canlı gözlem yapma imkanı yoksa müşteriden mekanın fotoğrafları istenir.

Yapılan gözlem veya fotoğraflardan edinilen bilgi üzerine uygulanması gereken malzeme, kalınlığı belirlenir. Parke altı akustik ses yalıtımı fiyatları, malzemenin türüne, mekanın büyüklüğüne ve uygulama kalınlığına göre değişecektir. Fiyat konusunda anlaşma sağlandıktan sonra hemen işleme başlanır. Profesyonel firmaların ekipleri işlemi pratik ve uzman el becerisiyle gerçekleştirdiklerinden çok kısa sürede tamamlarlar.

Yapılan ses yalıtımı sayesinde yaşam alanınızı ses kirliliğinden korumuş olursunuz. Yalıtım malzemeleri, dışarıdan içeriye, içeriden dışarıya yansıyacak olan gürültüyü engelleyecektir. Böylece huzurlu ve konforlu bir yaşam alanına kavuşursunuz. Zemine çarpan maddelerin veya mekandaki seslerin titreşimleri alt kata gürültü olarak yansır. Yapılan uygulamanın amacı; darbe ve titreşimden kaynaklanan olumsuzlukların ortadan kaldırmaktır.

Çevremize baktığımızda kentlerin birçoğunda yüksek binaların hakim olduğunu görmekteyiz. Üst üste, yan yana sıralanmış dairelerde yaşayan yüzlerce insan var. Üst üste dairelerde yaşayanların birbirini rahatsız etmemesi için yapılara parke altı akustik ses yalıtımı yapılmalıdır. Parke veya şap altı yalıtımı olarak bilinen uygulama ile sesleri absorbe etmeniz mümkün. Yalıtımın verimliliği, uygulamayı yapan firmanın profesyonelliği, malzemelerin türü ve kalitesiyle ölçülür.

Parke Altı Zemin Ses Yalıtımı 0533 453 20 40


Yapılacak olan zemin ses yalıtımı çok önemlidir. Şayet profesyonel kişiler tarafından, birinci sınıf malzemelerle yapılmazsa deforme ihtimali çok yüksektir. Deforme olduğunda yalıtım özelliğini yitirmekle kalmaz çeşitli sorunlara da neden olabilir. Uygulamayı tekrar etmek istemiyorsanız, doğru firmayla çalışmalısınız. Birinci sınıf kalite malzemeler, uzun yıllar sorunsuz ses yalıtımı gerçekleştirir.

Yapının inşaatı sırasında uygulanan ses yalıtım malzemeleri vardır. Parke altı için özel olarak tasarlanmış olan malzemeler, bitmiş ve hali hazırda kullanılan mekanlar için uygundur. Parkenin altına öncelikle kauçuk mantar veya akustik şilte uygulanır. Şilteden sonra akustik ses yalıtımı malzemeleri döşenir. Parkelerin sökülmesi sorun teşkil ettiğinde üstüne uygulanabilen malzemeler de vardır. Ancak parke üstü ses yalıtımına oranla altına yapılanlar daha üstün performans sergiler. Şartların elverişsiz olduğu durumlarda mecburen parke üstü tercih edilebilir.

İnsanlar evlerinde rahatlık için terlik veya ayakkabı kullanır. Kullanılan terlik tarzı ürünlerin yere darbesi sese dönüşür. Evin gencinin çaldığı bateri tarzındaki müzik aletlerinin titreşimleri de alt kat komşuya gürültü olarak yansıyacaktır. Darbeden veya titreşimden kaynaklanan sorunları çözmek için ses yalıtımı yapılır. Yalıtım ürünlerinin çeşitleri oldukça fazladır.


Dekoratif ses yalıtım ürünleri;

  • Akustik karo halılar
  • Kauçuk tabanlı akustik halılar
  • Kauçuk halılar

Parke altına uygulanan titreşim yalıtım malzemeleri;

  • Levha halindeki mantar şilte
  • Levha mantarlı kauçuk
  • Levha kauçuk

Parkenin altına uygulanan gürültüyü kontrol eden malzemeler;

  • Heavy Layer EPDM Ses bariyerleri
  • PVC ses yalıtım bariyerleri
  • Keçe PVC ses bariyerleri
  • Sesi izole eden bariyerler

Mekanda kot farkı sorunun olup olmaması, sesin yoğunluğu kullanılacak malzemeyi ve uygulama tarzını değiştirir. Parke altı akustik ses yalıtımı uygulamasından önce hesaplama dikkatli yapılarak seçenekler arasından tercih yapılmalıdır.